گویند رمز عشق مگویید و مشنوید
مشکل حکایتی است که تقریر می‌‌کنند

رضا فانی یزدی


مجموعه یادداشتها،خاطرات و نوشته های سالهای اخیر


Friday, August 13, 2004

توطئه سکوت

توطئه سکوت مقامات جمهوری اسلامی اما، از اصلاح طلب گرفته تا محافظه کار، از معمم گرفته تا مکلّا، از فیلسوفان گرفته تا نویسندگان و روزنامه نگاران، از بازجویان گرفته تا مسئولین اجرای جنایات همچنان ادامه دارد. همه به خطا خیال می کنند که می شود آن را به فراموشی سپرد. نه طلب بخشش کردند، نه ابراز همدردی و نه بازگویی حقایق فاجعه ای که در تاریخ معاصر کشور دردناک ترین بوده است.

فاجعه ای در این ابعاد را نمی شود در عرض 15 سال فراموش کرد، آیا فاجعه نسل سوزی یهودیان (Holocaust) را مردم جهان پس از 60 سال فراموش کرده اند؟

به جز رهبر انقلاب، آیت الله خمینی، که فرمان را صادر کرد، بقیه مقامات رسمی و درجه اول آن دوران و شاهدین و بازماندگان آن جنایت وحشتناک همه در قید حیات اند. رئیس جمهور وقت آقاي سید علی خامنه ای، ریئس مجلس آقاي هاشمی رفسنجانی، نخست وزیر آقاي مهندس میر حسین موسوي، رییس شورایعالی قضایی آیت الله موسوی اردبیلی، وزیر اطلاعات حجه الاسلام ري شهری، اعضاي دايمي کمیته مرگ آقايان آيت الله اشراقي نماینده امام، حجه الاسلام نیری حاکم شرع وقت، مصطفی پورمحمدی نماینده وزارت اطلاعات، و آقاي رئیسي نماینده دادستان وقت، و دهها تن دیگر که در زمان ارتکاب جنایت ملی در مقامات درجه اول نظام ایفای نقش می کردند، هیچکدام رسما نگفته اند که چه نقشی داشته و یا در کجای این جنایت قرار گرفته بودند. امروز چه می گویند؟ آن روز چه گفتند و چه کردند؟ و این قتل عام چگونه طراحی و اجرا گردید؟

ادامه مطلب

Page 1 of 1 pages
من هنوزم ز تو آن خاطره‌ام مانده بجا

سوسیالیسم رویایی من ، دفتر اول در کوران مبارزه انقلابی
سوسیالیسم رویایی من ، دفتر دوم دستگیری و بازجویی
سه دهه جدال بی فرجام